Když slunce pálí

Když slunce pálí

Když slunce pálí

19.2.2019 No Tags Found

Od jarních dnů, kdy začíná sílit intenzita slunečních paprsků, až do babího léta jsou naše vlasy ohroženy dehydratací. Na letní dovolené je k tomu ještě vysušuje slaná nebo chlorovaná voda a vítr. UV záření proniká až do vnitřní struktury vlasu a ničí ho až ke kořínku tím, že narušuje vlasový protein. Vlasy poškozené vysušováním ztrácejí pružnost a lesk a dochází k jejich oslabení.
žena v tílku
Bezprostředně před dovolenou nechoďte ke kadeřnici na barvení vlasů. Při sluneční expozici se barva z tónovaných vlasů rychleji vymývá, u nebarvených vlasů přirozená barva zesvětlá, protože dochází k rozkladu vlasového barviva. Ještě více na slunci trpí zesvětlované vlasy, které jsou už narušeny chemickými přípravky.
Pokud nevíte, , pak právě vám jsou určeny následující řádky.
· V horkých letních dnech nevystavujte své vlasy přímému slunečnímu úpalu, ale určitě si pořiďte elegantní pokrývku hlavy. Klobouky jsou v módě nejen tuto sezónu a každá žena si vybere alespoň jeden slušivý model.
· Na pláži nechoďte s vlasy stále svázanými do culíku nebo drdolu, ale nechte je volně schnout na vzduchu a ve stínu. Následně dopřejte svým vlasům kvalitní péči v podobě sluneční kosmetiky.
· Zvolíte-li dobrý šampon, podaří se vám z vlasů účinně vymýt zbytky mořské soli nebo chlóru. Rozhodně použijte kondicionér pro snadné rozčesávání nebo masku s hydratační a vyživující složkou, ideálně pak celou řadu přípravků s UV filtrem. Existuje celá řada výrobků profesionální vlasové kosmetiky určených k regeneraci vlasů, které můžete používat během dne. Ochranné spreje, krémy, séra nebo vosky vytvoří na vlasech ochranný film.
voda stříkající z vlasů
Pokud s potěšením nastavujeme své tělo i vlasy teplým slunečním paprskům, musíme je také před nimi chránit. Při správné hydratační péči je dokážeme celé léto udržet v dobré kondici. Bez kvalitních opalovacích krémů a ochranné vlasové kosmetiky se v létě zkrátka neobjedeme.

5/5 - (1 vote)

Author Biography: