Půjčka sem, půjčka tam aneb závislost je nemoc

Půjčka sem, půjčka tam aneb závislost je nemoc

Půjčka sem, půjčka tam aneb závislost je nemoc

3.2.2020  Finance No Tags Found

V dnešní době je tak snadné vzít si půjčku že? Znáte to, nejen z televizních reklam, rádia, internetu, novin. Během pár minut, můžete mít peníze na svém účtu, vše můžete vyřídit z mobilního telefonu! Většina lidí, žádá o půjčku, když je ve finanční tísni a neuvažuje nad tím, jak je nevýhodná. Problém nastává až v momentě, kdy má dojít na splacení! Bohužel se pak stává, že dlužník si vezme další půjčku, aby zaplatil tu předchozí a už se dostává do nekonečného koloběhu.
peněženka pod lupou
V momentě, kdy splatí předchozí půjčku, řádně a včas, je mu nabízena další s vyšší částkou, nebo slevou a taková nabídka se přeci nedá odmítnout že?!
Během měsíců se tak stává člověk závislý na půjčkách! Jenže půjčovat si do nekonečna přeci nejde! Jednoho krásného dne, už nebude, kde jsi půjčit a nastává velký problém! Opožděné platby, znamenají velké smluvní pokuty, úroky z prodlení a najednou skáčou částky výše a výše. V posledních chvílích se dá situace vyřešit konsolidací, ale ve většině případů už na ní nelze dosáhnout, kvůli opožděným platbám. Jediná cesta, jak z toho ven je osobní bankrot, neboli oddlužení.
Díky, novelizaci zákona, máme dokonce hned dva způsoby oddlužení. Záleží na dlužníkovo situaci, jak jsou dluhy vysoké a kolik je schopen uhradit. Samozřejmostí osobního bankrotu je splnění několika zákonných podmínek, nejhlavnější je například stálý příjem. Vraťme se, ale zpět k závislosti na půjčkách!
prázdné kapsy
Pokud se člověk stane opravdu závislým na půjčkách, úvěrech, kreditních kartách je třeba mu pomoc. V momentě oddlužení, se může stát, že se člověk opětovně zadluží! Protože, dnes je tolik společností, kteří půjčují peníze i po osobním bankrotu. Jestliže se člověk této závislosti nezbaví, bude se koloběh neustále opakovat. Důležité je přiznat si závislost, svěřit se s ní nejbližším a chtít s ní bojovat.
Na závěr, taková malá rada. Vždy zvažujte a přemýšlejte, než si půjčíte peníze! Pokud je pozdě a už jste si půjčili, nikdy neřešte problém se splacením další půjčkou, ale zkuste se s věřitelem domluvit na individuálním splacení (splátkový kalendář).

Author Biography: