Rakousko

Rakousko

Rakousko

3.4.2021 No Tags Found

V Rakousku najdeme nádhernou krajinu, mnoho pamětihodností a také cyklostezky, které si vyberete podle jejich náročnosti. . Stojí za to vzít kolo a vyrazit třeba s rodinou na kola. Pokud kolo nemáte, není to problém. Najdeme zde mnoho půjčoven.
rakouské hory
Pár tipů, kam vyrazit na kole a zároveň si užít krásný výhled na krajinu.

Salcburk – najdeme zde síť cyklostezek, které se táhnou až 178 km celým městem. Je zde 13 značených tras. Nejvíc oblíbené jsou cyklostezky podél řeky Salzach. Kratší trasy naleznete v Helbrunnské aleji, která vede až k zámku Helbrunn. Od května je v Salcburku otevřena okružní trasa pro elektrokola.

Neziderské jezero– největší jezero v Rakousku. Je to ráj pro koupání ale také cyklistiku. Najdeme zde vytýčenou cyklostezku, která jezero obkružuje. Neusiedler-See-Radweg, je stezka 133km dlouhá, která se dá zvládnout za dva dny, i když je nepatrně převýšená.

Tauernská cyklostezka – jsou zde úzké soutěsky, ale provázet vás budou panoramata vysokých hor, alpské řeky, které vedou kolem Severních Alp. Malebný úsek této cyklostezky od Krimmelských vodopádů do Salzburgu měří 165 kilometrů a ujedete jej za dva až tři dny.

Po Dunajské cyklostezce – nejstarší a aktuálně nejfrekventovanější dálková cyklostezka v Evropě, která měří 330 kilometrů. Její popularita roste, proto se doporučuje vyjet v termíny jako například, v české svátky nebo na začátku července, pokud se chcete vyhnout cyklistické dopravní zácpě. Pro ty méně zdatné cyklisty, je zde také sto kilometrový úsek mezi Pasovem a Linzem. A trochu menší kopec přímo nad Dunajem vede k chrámu Maria Taferl nedaleko Melku s úžasným výhledem na Alpy.
pěší turistika
Drávská stezka – snad nejkrásnější značená cyklostezka, která vede podél divoké Drávy, mírně s kopce. Užijete si pohled na hradbu Sextenských a Liezenských Dolomit. Hluboké údolí Drávy zdobí četné hradby a statky horských sedláků.Vyjet můžete k jednomu z alpských jezer a pokračovat až na hranice se Slovinskem.

3/5 - (3 votes)

Author Biography: